RU

SpaceX запустить український супутник: названа сума контракту

19.04.2021, 12:59
SpaceX запустить український супутник: названа сума контракту - Фото
Супутник Cіч-2-30 (Фото: КБ Південне/Facebook)

Космічна компанія SpaceX Ілона Маска запустить у космос український супутник Січ 2-30 за $1,99 млн. Про це в інтерв'ю ЕП повідомив глава Державного космічного агентства Володимир Тафтай.

"КБ "Південне" провело консультації з компанією SpaceX і вона переадресувала своєму підрозділу в Німеччині завдання з адаптації супутника для запуску. Загальна сума контракту становить $1,99 млн. Ця сума враховує всі технічні питання, пов'язані з запуском супутника", – заявив Тафтай.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За його словами, контракт вже оброблений і є попередні домовленості. Роботи виконають після того, як Кабінет міністрів виділить гроші.

Супутник створювало КБ "Південне" та інші українські підприємства. Тафтай додав, що супутник вже зібраний і зараз проводяться його випробування. Їх планують завершити до серпня. Запустити супутник хочуть у грудні.

Супутник Січ 2-30 призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі, а також для моніторингу параметрів іоносфери Землі. Запуск супутника важливий для картографії, оборони і безпеки країни, заявив глава Держкосмосу Тафтай. Маса самого супутника – 170 кг, а термін експлуатації – три роки. Є модифікацією супутника Січ-2, запущеного в 2011 році.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини