RU

Соцопитування до 8 березня. 83% українців вважають, що завдання жінки - турбота

05.03.2020, 17:20
Соцопитування до 8 березня. 83% українців вважають, що завдання жінки - турбота  - Фото
Ілюстративне фото: рixabay.com

Більшість українців вважають головним завданням жінки турботу про дім і сім'ю, а головним завданням чоловікf - заробляння грошей. Такими є результати соцопитування, проведеного групою Рейтинг.

83% опитаних згодні з твердженням, що найважливіше завдання жінки - піклуватися про дім і сім'ю. З тим, що найважливіше завдання чоловіка - заробляння грошей, згодні 75%. При цьому відповіді чоловіків і жінок на ці питання були приблизно однаковими.

68% згодні, що жінки мають менше свободи через сімейні зобов'язанyz. 27% з цим не згодні.

З тезою, що жінки менше зацікавлені, ніж чоловіки, в занятті відповідальних політичних посад, згодні 51% опитаних (не згодні 34%). У той же час з твердженням, що жінки не мають відповідних знань і навичок для того, щоб займати такі посади, не згодні 62%, згодні - 29%.

78% погодилися з тим, що жінки частіше, ніж чоловіки, приймають рішення, виходячи зі своїх емоцій. 67% згодні з тим, що неприпустимо, коли чоловіки плачуть (25% не погоджуються з цим).

Соціологи звертають увагу, що з тезами про те, що жінки частіше приймають свої рішення під впливом емоцій, про неприпустимість чоловічого плачу і про меншу зацікавленість жінок в політиці погоджувалися частіше саме жінки.

Опитування проведене 21-25 лютого 2020 р серед населення України від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

У 2018 році, згідно з результатами опитування, проведеного за участю Мінсоцполітики, 70% українських чоловіків вважали, що хороша дружина повинна піклуватися про дім і готувати для сім'ї. 67% чоловіків були переконані, що їм має належати вирішальне слово в сім'ї.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини