RU

Соціологи: Відносини між переселенцями і місцевими погіршуються

06.03.2017, 17:20
Соціологи: Відносини між переселенцями і місцевими погіршуються - Фото
d38fe0ccfb8c4472a20ac727b4c1bcc7.jpg
Майже у всіх областях України фіксується зростання кількості конфліктів між місцевим населенням та переселенцями із зони АТО. Такі дані дослідження на прес-конференції представила менеджер програми "Радник з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики" Валерія Вершиніна, повідомляє УНІАН.

"Ми неодноразово стикалися з заявами про те, що саме ВПЛ (внутрішньо переміщені особи, - ред.) є носіями якоїсь окремої ідеології, не є захисниками України, не допомагають Україні", - сказала вона.

Вершиніна повідомила, що в ході дослідження учасники програми опитали понад 117 регіональних експертів, лідерів громадських організацій та проаналізували ряд ЗМІ на тему ставлення місцевого населення до переселенців.

Згідно з результатами моніторингу, станом на кінець 2016 року, гострі конфлікти спостерігалися в Донецькій, Луганській, Харківській та Київській областях. При цьому основними причинами загострення ситуації, на думку соціологів, є зниження рівня життя населення, конкуренція між переселенцями і місцевим населенням за ресурси, житло, робочі місця, пільги, медикаменти і т. д.

За словами Вершиніної, переселенцям часто відмовляють в оренді житла, прийомі на роботу і обслуговуванні в державних установах.

Також, за її даними, в деяких регіонах України існує упереджене ставлення до одиноких матерів, які переїхали із зони АТО. Вершиніна пояснює це існуючою думкою, що якщо жінка приїхала з дитиною і без чоловіка, значить, чоловік воює проти України.

Експерт департаменту стратегії та адвокації програми Анастасія Бондаренко стверджує, що на загострення конфліктів між місцевими громадами та переселенцями впливає також інформаційна політика.

"На ситуацію впливає освітлення в ЗМІ негативного образу ВПЛ, інформація про те, що ВПЛ є шахраями, які, наприклад, не повертають гроші за оренду житла. Деякі шахрайства були встановлені в сфері трудових відносин", - зазначила експерт.

Координатор департаменту стратегії та адвокації програми Галина Корнієнко заявила, що якщо протягом 1-2 років АТО не закінчиться і рівень життя населення не покращиться, соціальну напругу між переселенцями і приймаючою стороною буде зростати.

Програма "Подолання соціальних наслідків конфлікту в Донбасі і незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства" (програма радників) заснована Міністерством соціальної політики України та здійснюється канадською неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансовій підтримці уряду Великобританії.

Раніше організація SeeD за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID) представила результати дослідження, згідно з яким українці в цілому підтримують переселенців з Криму і Донбасу.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини