RU

Сонце активізувалося: очікуються магнітні бурі

07.07.2012, 16:05
Сонце активізувалося: очікуються магнітні бурі - Фото
Фото: ЕРА
Найближчим часом через входження в цикл активності на Сонці відбуватимуться регулярні спалахи, на Землі через це можливі магнітні бурі. Про це повідомив співробітник планетарію в Кемеровській області Ілля Кисельов.

Як передає Інтерфакс-Україна, в липні за допомогою відповідних приладів фахівці зможуть спостерігати, як речовина викидається на відстань до 1 млн. кілометрів від світила. Крім того, на Сонці можлива поява плям. "Дані явища будуть відбуватися на Сонці з завидною регулярністю, і деякі з них можна спостерігати за допомогою звичайного телескопа", - сказав він.

NASA повідомляє про те, що недавно на сонці відбувся досить серйозний спалах, і його пік припав на 5:55 по північноамериканському східному часу 4 липня. Спалах, зафіксований Сонячною динамічною обсерваторією, отримав клас 5,3.

На думку астрономів, сонячні спалахи можуть впливати на магнітне поле Землі, викликати магнітні бурі. Крім того, вони впливають на проходження циклонів, а по плямам на сонці раніше навіть пробували визначати райони, де слід очікувати засуху. Також відзначається вплив цього явища на стан здоров'я жителів Землі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини