RU

Сьогодні за парти сіли майже чотири мільйони школярів

03.09.2018, 11:33
Сьогодні за парти сіли майже чотири мільйони школярів - Фото
Фото: twitter.com/poroshenko

Сьогодні, 3 вересня, понад 16 тисяч шкіл по Україні відкрили двері перед майже чотирма мільйонами учнів. Про це президент Петро Порошенко повідомив під час урочистих заходів з нагоди початку нового навчального року в ліцеї "Наукова зміна" в Києві.

450 тисяч дітей прийшли в перший клас, де почнуть навчання за новою програмою, яка розрахована на 12 років.

Глава держави висловив переконання, що сьогоднішні школярі "точно будуть жити в ЄС", уточнивши при цьому, що вони "будуть жити в Україні, тому що країна стане членом ЄС".

"Освіта стає інтерактивною, а учні зможуть обмінюватися досвідом і спілкуватися з учнями з ЄС", - підкреслив він.

Формально початок навчального року в Україні відзначали 1 вересня - в суботу, проте перший день за партами школярі проводять сьогодні.

Читайте також: Як зібрати дитину в школу і заощадити: 10 корисних лайфхаків

Першокласники навчатимуться за новим держстандартом "Нова українська школа", який передбачає більше практики, ніж теорії. Основна відмінність від старої системи - орієнтація на те, що потрібно дитині, а не "єдиній системі"; тобто, школа стане інклюзивною. Для цього 22 тисячі вчителів початкової школи пройшли відповідне онлайн-навчання.

Крім цього, школа стане соціально орієнтованою, з великим акцентом на комунікацію, зокрема, з'являться ранкові "п'ятихвилинки", де вчителі і учні перед уроками неформально обговорюють плани на день.

На реалізацію реформи освіти держава витратить майже 2 млрд грн.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини