Сьогодні в Україні відзначають День герба: історія свята

19.02.2019, 11:36
Сьогодні в Україні відзначають День герба: історія свята - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

У цей день в 1992 році Верховна Рада затвердила тризуб як малий герб

Сьогодні, 19 лютого, в Україні відзначають День державного герба. У цей день в 1992 році Верховна Рада затвердила тризуб як малий герб.

Відкритий конкурс зі створення проекту відповідно до постанови Верховної Ради оголосили 24 червня 1991 року, ще за часів СРСР. Комісія з питань культури і духовного відродження ВР створила робочу групу-журі, що складалася з нардепів, істориків, мистецтвознавців, працівників музеїв.

На конкурс надійшло понад 200 робіт. Всі вони до цього дня зберігаються в Центральному державному архіві органів центральної влади та управління. Переміг проект історика-геральдиста Андрія Гречила і художника Івана Турецького.

На думку Гречила, тризуб в графічній традиції періоду правління Великого князя Володимира був прийнятий не випадково: "Саме за князя Володимира всі етнічні українські землі були об'єднані в одній державі. У 1918 році тризуб також був обраний гербом УНР як символ соборності українських земель. Такий герб має ідею поновлення традиції державності", - говорив він, передає Укрінформ.

15 лютого відзначався Всесвітній день онкохворих дітей.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииНе на того напали. Кто такой Сергей Стерненко. Часть II