Сьогодні християни відзначають Медовий Спас: традиції і прикмети

Сьогодні, 14 серпня, православні та греко-католики відзначають свято Медовий Спас, або Маковія, історія якого пов'язана з дохристиянськими часами, коли пасічники збирали урожай і виготовляли з меду і маку різні солодощі.
В Константинополі свято відзначалося в XII-XIV століттях у всіх православних церквах. У церковному календарі цей день семи мучеників Маккавеїв, а в народі свято називають просто - Маковія або перший Спас.
14 серпня традиційно освячують мак, мед і воду і проводжають літо. Також готують маковійську квітку - букет з м'яти, чебрецю, нагідок, маку і освячують у церкві.
Читайте також: Вихідні в серпні: скільки днів відпочиватимуть українці
В Україні печуть пироги і коржі з маком. Випічка, приготована на Маковія, повинна бути пісною, оскільки 14 серпня розпочинається один із найсуворіших церковних постів - Успенський, який триватиме до 27 серпня.
Освячену макову голівку також клали під подушку дітям, які погано засинають або неспокійно сплять. Також освячені на Маковея квіти і трави зберігали за іконами як цілюще зілля, яке давали хворим домашнім тваринам.
Серед народних прикмет є такі: на Маковія літо закінчується, осінь починається; якою буде погода на Маковея, таким буде наступний рік.
Комментарі