Сьогодні - 32 річниця катастрофи на ЧАЕС

26.04.2018, 09:54
Сьогодні - 32 річниця катастрофи на ЧАЕС - Фото
Фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net

У цей день 32 роки тому на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС на півночі України сталася найбільша аварія в історії атомної енергетики

Сьогодні - 32 річниця Чорнобильської катастрофи. Аварія на ЧАЕС сталася о другій годині ночі 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції, де сталося вибухове розплавлення активної зони реактора з наступним інтенсивним викидом значних обсягів радіоактивних матеріалів. Їх впливу зазнали 8,4 млн чоловік в трьох постраждалих країнах - Україні, Білорусі та РФ.

Менш ніж за півроку над зруйнованим блоком був зведений Саркофаг.

До 1992 року тільки за офіційними даними на ліквідації наслідків аварії були зайняті до 600 тисяч чоловік.

На переконання голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, аварія на Чорнобильській АЕС не була результатом помилки оператора в ніч на 26 квітня 1986 року. І навіть не була результатом численних помилок, які були допущені при її спорудженні. Чорнобильська катастрофа просто не могла не відбутися в такій країні, як СРСР, тому що була втіленням фундаментальної помилки, закладеної в основу цілої країни.

Аварія показала не тільки звичку радянської влади брехати, але і повну слабкість системи, яка не змогла впоратися з "мирним атомом". Управлінська бездарність, політика замовчування і некомпетентність зруйнували основу СРСР: сліпу віру "радянської людини" в свою державу.

Читайте також: Опубліковано розсекречені матеріали про аварію на ЧАЕС

Президент Петро Порошенко написав у Facebook, що Чорнобильська зона "повинна стати місцем нових прогресивних технологій".

На сьогоднішній день рівень радіаційної безпеки в зоні відчуження Чорнобильської АЕС істотно підвищується. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Також добігає кінця будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС.

Раніше повідомлялося, що на переробку радіоактивних відходів ЧАЕС піде до 30 років.

Дивіться також: Чорнобильська зона через 30 років після аварії на ЧАЕС: галерея

Будівництво нового безпечного конфайнмента стартувало в кінці 2010 року: до роботи над Аркою висотою 110 м, шириною 257 м і довжиною 164 м було залучено 10 тисяч фахівців з 40 країн. Кошторис будівництва склав понад 1,5 млрд євро.

У листопаді 2016 року НБК насунули на енергоблок і частково ввели в експлуатацію.

Радіаційний фон на промисловому майданчику навколо зруйнованого четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС знизився вдвічі в результаті насування Арки в кінці 2016 року.

Дивіться також: Захист від радіації: блок ЧАЕС ізолювали на сто років

Установка Арки дозволила виключити попадання атмосферних опадів всередину об'єкта, що раніше було головним фактором ерозії і руйнування будівельних конструкцій, а також перенесення радіоактивних речовин. Важливим фактором в частині підвищення безпеки Укриття тепер є відсутність снігу на даху і тиску вітру на стіни об'єкта.

Десятиліття потому після аварії на 4-му енергоблоці ЧАЕС Чорнобильська зона відчуження залишається місцем, яке приваблює туристів з усього світу.

Спецпроект LIGA.net: Ядерний рубікон. Усе найголовніше про аварію на ЧАЕС

Фото: Євген Пилипенко / Андрій Гудзенко, ЛІГА.net

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Истории "Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам