RU

Сьогодні вночі Україна переходить на літній час

30.03.2013, 09:00
Сьогодні вночі Україна переходить на літній час - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні в ніч з суботи, 30 березня, на неділю, 31 березня, Україна перейде на літній час. У відповідності з постановою Кабінету міністрів, на території України 31 березня о 3:00 за київським часом запроваджується літній час переведенням годинникової стрілки на одну годину вперед.

Раніше влада намагалася скасувати в Україні практику переведення годинників. 20 вересня 2011року Верховна Рада прийняла постанову, згідно з якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Це рішення послідувало після відповідних законів у Росії та Білорусі, які відмовилися переходити на зимовий час.

Пізніше спікер парламенту Володимир Литвин визнав, що рішення про відмову від зимового часу було поспішним і непродуманим, а 18 жовтня 2011 року, народні депутати скасували постанову, якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Таким чином, Верховна Рада відновила перехід на зимовий час. В кінці жовтня минулого року Україна перейшла на зимовий час.

В результаті, після переведення годинників 31 березня, різниця в часі між Києвом і Нью-Йорком (Вашингтоном) становитиме сім годин (США переводять стрілки в листопаді), Києвом і Лондоном - дві години, Києвом і Берліном (Парижем, Мадридом, Римом, Віднем , Варшавою, Прагою, Стокгольмом) - одна година.

При цьому в Києві, Мінську, Гельсінкі, Вільнюсі, Ризі, Таллінні, Кишиневі, Бухаресті, Софії, Афінах, Стамбулі, Єревані, Баку, Тель-Авіві буде діяти однаковий час. Різниця в часі між Києвом і Москвою (Санкт-Петербургом, Тбілісі) складе годину, між Києвом і Єкатеринбургом, Челябінськом - три години, а між Києвом і Новосибірськом - чотири години.

Вперше перехід на літній час було проведено у Великобританії в 1908 році. Перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини