RU

Сьогодні Україна святкує День Соборності

22.01.2013, 09:39
Сьогодні Україна святкує День Соборності - Фото
f91b03eed5eb31ca38a2db2655b56470.jpg
Сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності і Свободи. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Західно-Українська Народна Республіка була проголошена 1 листопада 1918 року масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових на Галичині, яка перебувала у складі Австро-Угорської імперії. Столицею ЗУНР спочатку був Львів, потім Тернопіль, а з січня 1919 року - Станіслав (нині - Івано-Франківськ).

Однією з найяскравіших подій в ході руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї став "живий ланцюжок". У 1990 році патріотичні сили в очікуванні розпаду СРСР згуртувалися й 21 січня 1990 року організували "ланцюжок" між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як символ існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей за різними даними, взявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.

У Києві сьогодні відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня Соборності та Свободи України. Так, о 10:00, за участю керівництва держави та міста, відбудеться покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. О 14:30 у Національному палаці мистецтв "Україна" з нагоди свята відбудеться концерт. На будівлях державних установ у цей день будуть вивішені національні прапори.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини