RU

Сьогодні Україна переходить на зимовий час

27.10.2012, 08:00
Сьогодні Україна переходить на зимовий час - Фото
Фото: ЕРА
У ніч перед голосуванням на виборах до Верховної Ради - з 27-го на 28-е жовтня - Україна перейде на зимовий час.

У даний момент питання про переведення стрілок в Україні залишається відкритим. Вирішенням проблеми, в якому ж часовому поясі жити українцям, будуть вже займатися депутати нового парламенту. Зараз дискусії йдуть про те, чи залишити Україну назавжди в зимовому часу, або ще раз перейти на літній і закріпити його як постійний.

У нашій країні перехід на літній час вперше відбувся в 1917 році, а з 1981 року вже в СРСР знов регулярно вводився літній час. Цієї традиції почала дотримуватися і Україна з 1991 року. До 1996 року зимовий час вводився в останню неділю вересня. Після цього уряд вирішив синхронізувати переведення стрілок з більшістю європейських країн.

Переведення стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку в цілях економії енергетичних ресурсів вперше був проведений у Великобританії в 1908 році. Ідея економії енергетичних ресурсів шляхом переведення стрілок належить Бенджаміну Франкліну, американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США. У самих же Сполучених Штатах Америки перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року.

В даний час режим переведення стрілок на літній час застосовується більш ніж в 110 країнах на всіх широтах від Канади до Австралії, і у всіх європейських державах. Вважається, що перехід на літній час дає економію електроенергії, а також викроює зайву годину для відпочинку в світлий час доби.

Деякі країни відмовилися від переходу на літній і зимовий час, в тому числі і ряд колишніх радянських республік. Сезонне переведення годинникової стрілки скасоване у низці держав, серед яких Японія, Китай, Сінгапур, Естонія, Грузія, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан і Казахстан, Росія
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини