RU

Сьогодні у православних починається Масляна

11.03.2013, 11:05
Сьогодні у православних починається Масляна - Фото
e859350a9c7e23b74528583a91fc9b0e.jpg
Масниця - тиждень, що передує Великому посту (сім тижнів до Великодня). Це давнє свято, що прижилося ще з часів язичників, коли влаштовували ритуали проводів зими і зустрічі весни - пробудження землі, сонця, світла і т.п. Саме на честь сонця на Масляну пекли млинці, які є головним і невід'ємним атрибутом нинішнього свята.

У православних християн Сирна седмиця передує початку Великого посту. Сирною седмицею називається тиждень, наступний за Тижнем м'ясопусної. В її продовження можна їсти м'ясо, але пост на інші скоромні продукти в середу і п'ятницю скасовується. Дозволяється вживати молоко, сир, масло і яйця. Тому млинці їдять на маслі, зі сметаною, з медом, іноді - з ікрою.

Масляна супроводжується народними гуляннями, ярмарками. Слід зазначити, що Масниця - свято більше мирське, ніж християнське. Церква називає її "светлым предпутием воздержания" і "началом умиления и покаяния", а не переказом розгулу, обжерливості, мирських забав і розваг.

Однак з роками звичаї переплелися. Масляну до Хрещення Русі пов'язували з днем ​​весняного рівнодення і гуляли два тижні. Довгий час для слов'ян вона була Новим роком, який на Русі до XV століття святкувався в березні. Церква трохи пізніше залишила святкування приходу весни, яке прижилося в народі, але скоротила святкування вдвічі і зрушила його за часом, щоб воно не суперечило Великому посту.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини