RU

Сьогодні православні відзначають Яблучний Спас

19.08.2014, 10:03
Сьогодні православні відзначають Яблучний Спас - Фото
7a929361d582018c38c44d617a51ce88.jpg

Сьогодні, 19 серпня, православні відзначають свято Преображення Господнього і другий (яблучний) Спас. Згідно священного писання, преображення - це візуальне явління царства Божого на землі.

За церковним статутом, цього дня має відбуватися освячення першого виноградного врожаю, з якого буде виготовлятися літургійне вино. Освячення плодів - це характерна риса православного свята Яблучного Спаса. У народі на Спас освячують у церкві яблука, вживання яких до дня Преображення Господнього, згідно з церковною традицією, заборонено.

За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і преображення природи. Прийнято вважати, що ночі після 19 серпня стають набагато холоднішими.

Яблучний Спас ще називають "першими осенінами", тобто зустріччю осені. Вважається, що це свято покликане нагадати людям про необхідність духовного преображення. За традицією, цього дня спочатку пригощали яблуками рідних, близьких, а також сиріт, незаможних, як поминання про предків, що заснули вічним сном, і лише потім їли самі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини