RU

Сьогодні - Всесвітній день водних ресурсів

22.03.2011, 11:00

Всесвітній день водних ресурсів відзначається щорічно 22 березня. Свято встановлено Генеральною Асамблеєю ООН 22 лютого 1993 року, а сама ідея його проведення вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку, яка відбулася у 1992 році у Ріо-де-Жанейро.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів: сприяти вживанню відповідних заходів для розв'язання проблеми постачання населення питною водою, інформувати громадськість про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів загалом.

Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми за допомогою співпраці між урядами, приватним сектором, неурядовими організаціями і професійними організаціями.

Так, дата, що пирипадає на 22 березня, дає змогу нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і рішень у цій сфері.

Багато країн вже випробовують зростання нестачі води. У деяких регіонах наявність прісної води хорошої якості була скорочена внаслідок забруднення її відходами діяльності людини, промисловості і сільського господарства. У зв'язку з тим, що кожна країна прагне задовольнити свої потреби у воді з обмежених водних ресурсів, у майбутньому очікується зростання конфліктів. За останні 60 років було підписано понад 300 міжнародних угод щодо води. У 37 зареєстрованих випадках мали місце конфлікти між державами через воду.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини