RU

Сьогодні - Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

24.03.2011, 11:15

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля з ліквідації цього захворювання. У цей час третина світового населення інфікована туберкульозом. Всесвітній день покликаний привернути увагу до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики і лікування.

Щорічно цей захід проводиться 24 березня в ознаменування того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу - туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

В Україні епідемія туберкульозу офіційно зареєстрована у 1995 році. Туберкульозом хворіли і хворіють сотні тисяч українців, сотні тисяч вже загинули і продовжують вмирати. У 2009 році МОЗ України заявив про те, що у країні спостерігається надзвичайна ситуація із захворюваністю туберкульозом, оскільки масштаби поширення захворювання, смертність та інвалідність від нього в Україні становлять реальну загрозу для національної безпеки.

Основними причинами існуючої епідемічної ситуації в Україні є низький рівень життя і санітарної культури населення, недостатнє і неякісне харчування, зростання кількості бездомних і безробітних, недоступність меддопомоги і ліків, проблеми системи охорони здоров'я тощо. Чимало недоліків є в організації і координації противотуберкульозних заходів, а також у роботі органів і установ охорони здоров'я.

Детальніше про це та інші дати - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини