RU

Сьогодні віруючі відзначають Хрещення Господнє

19.01.2011, 09:50

Одне з найбільших християнських свят - Хрещення Господнє (Водохреще) - відзначається щороку 6 січня у католиків і 19 січня - у православних.

Хрещення - завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. Пов'язаний з хрещенням Іісуса Христа у річці Іордан Іоанном Хрестителем, під час якого, згідно з Євангелієм від Матвея, з небес зійшов на Іісуса Святий Дух у вигляді голуба. Звідси і назва - Водохреще (до того моменту Водохрещем вважалася інша подія - пришестя Христа або Різдво Христове).

Головний обряд цього свята - освячення води у церквах. Хоч зберігся і інший старовинний обряд, який проводять на річці або озері: у льоду вирубують лунку в формі великого хреста, священик читає молитви над водою і опускає в ополонку срібний хрест, потім випускають у повітря декілька пар голубів. Після цього вода вважається освяченою (святою), і люди несуть її додому.

Вважається, що хрещена вода додає здоров'я, лікує від всіляких недуг. Звідси і звичай поринати в ополонці. А для тих, хто насилу уявляє себе таким, що купається в крижаній воді, підходить інший звичай. Щоб весь рік бути здоровим і щасливим, необхідно напитися святої води. Дивний той факт, що свячена вода не псується і може зберігатися багато років.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини