RU

Сьогодні світ відзначає День захисту прав споживачів

15.03.2011, 12:20

15 березня міжнародна громадськість відзначає Всесвітній день захисту прав споживачів. Саме цього дня у 1961 році у Конгресі США виступив Президент США Джон Ф.Кеннеді з мовою, в якій вперше охарактеризував поняття "споживач" і назвав чотири основні права споживача: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим.

"Поняття "споживач" вміщує всіх нас, це - найбільша економічна група, чиї інтереси зачіпаються майже кожним суспільним і приватним економічним рішенням. Це єдина найважливіша група..., погляди якої часто не враховуються", - сказав він.

Пізніше Всесвітня організація союзів споживачів ("Consumer International") доповнила ще чотири права: право на відшкодування збитку, право на споживчу освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове навколишнє середовище.

Всі ці вісім основних споживчих прав стали основою для роботи як Всесвітньої організації союзів споживачів, так і союзів споживачів у всьому світі. У 1985 році Генеральна Асамблея ООН затвердила Принципи захисту споживачів (UN Guidelines for Consumer Protection), завдяки яким споживчі права отримали міжнародне визнання.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини