RU

Сьогодні світ відзначає День прав людини

10.12.2010, 11:15

10 грудня щороку міжнародне співтовариство відзначає День прав людини. Саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Офіційно День відзначається з 1950 року, коли Асамблея прийняла резолюцію, запропонувавши у ній всім державам і зацікавленим організаціям прийняти 10 грудня щороку як День прав людини.

Загальна декларація прав людини є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. Вона стала основою, на якій ґрунтується значна кількість міжнародних договорів, які мають обов'язкову юридичну силу міжнародних договорів з прав людини і розвитку норм у сфері прав людини у всьому світі.

У ній закріплено загальне визнання того, що основні права і основоположні свободи внутрішньо властиві всім людям, є невід'ємними для кожної людини і рівною мірою застосовні до кожного, і що кожна людина народжується вільною і рівною у своїй гідності і правах. 10 грудня 1948 року міжнародне співтовариство взяло на себе зобов'язання забезпечувати повагу гідності кожної людини і справедливість щодо всіх нас.

Цього року День прав людини ООН присвятила правозахисникам - людям, які є членами організацій громадянського суспільства, журналістами або навіть окремими громадянами і вживають заходів щодо правопорушень, які відбуваються навколо них.

Як зазначено у посланні Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, правозахисники відіграють життєво важливу роль у справі боротьби з дискримінацією. Вони проводять розслідування порушень і допомагають жертвам добитися справедливості і надають їм підтримку. Однак досить часто їхня робота пов'язана з величезним ризиком. Правозахисників піддають переслідуванню, звільняють з роботи і незаконно поміщають у в'язниці. У багатьох країнах їх навіть піддають тортурам, побиттю і вбивають.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини