RU

Сьогодні світ поминає жертв Холокосту

27.01.2011, 11:20

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію №60/7, в якій постановила: 27 січня буде щорічно відзначатися як Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту. Саме цей день був вибраний для поваги пам'яті жертв Холокосту тому, що 27 січня 1945 року Радянська армія звільнила найбільший нацистський табір смерті "Освенцім-Біркенау" (Польща).

"Освенцім", відомий також за німецькою назвою "Аушвіц", задумувався як табір для політв'язнів-поляків. "Фабрикою смерті" він став не відразу. Перший період функціонування (до середини 1942 року) історики називають "польським", оскільки на цей момент більшість ув’язнених були жителями Польщі. Деяких відправляли сюди з тюрем гестапо та з інших концлагерів для винесення смертних вироків. Поляки масово потрапляли в "Аушвіц" і пізніше.

Другий етап в історії табору називають "єврейським". Він пов'язаний з Ванзейською конференцією. Вона відбулася у передмісті Берліна на озері Ван-Зее 20 січня 1942-го. Це одна з найвідоміших нарад періоду Другої світової війни, яка була присвячена "остаточному розв'язанню єврейського питання" (тобто знищення цілого народу). Згодом його назвуть "Ванзейською конференцією". Протокол заходу фігурував на Нюрнберзькому процесі як один з найважливіших доказів у розділі "Переслідування євреї".

Точну кількість загиблих в "Освенцімі" так і не вдалося встановити, оскільки багато документів були знищені, а самі німці не вели облік жертв, що направляються у газові камери відразу ж після прибуття у табір. За різними даними, в "Освенцімі" загинуло від 1,5 до 4,5 млн. осіб, серед яких - понад 1,2 млн. євреїв.

Детальніше про це та інші пам'ятні дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини