RU

Сьогодні - Міжнародний день боротьби за скасування рабства

02.12.2010, 10:10

Міжнародний день боротьби за скасування рабства, який відзначається 2 грудня, пов'язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року.

"Скасування трансатлантичної работоргівлі у XIX столітті не призвело до викорінювання рабства у всьому світі. Навпаки, воно набуло інших форм, які зберігаються і донині: серед іншого, кріпацтво, боргова кабала і підневільна праця або праця на кабальних умовах; торгівля жінками і дітьми, домашнє рабство і примусова проституція, зокрема дитяча; сексуальне рабство, насильні шлюби і продаж дружин; експлуатація дитячої праці і дитяче рабство", - зазначають у посланні Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з нагоди цього дня.

Боротьба проти торгівлі людьми (зокрема міжнародної) є одним із пріоритетних напрямів діяльності і правоохоронних органів України. З моменту створення в карному розшуку МВС України і в обласних управліннях внутрішніх справ спеціалізованих підрозділів з боротьби із злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, головна роль у протидії цьому виду злочинної діяльності відводиться саме цим структурам.

Крім того, з метою ефективного попередження торгівлі людьми і протидії їй в Україні діє ряд міжнародних організацій і мережа цивільних об'єднань.

Детальніше про це та інші дати - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини