RU

Сьогодні - Міжнародний день боротьби з корупцією

09.12.2010, 12:10

За рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Під егідою ООН у багатьох країнах світу проходять демонстрації, зустрічі і семінари, приурочені до цього Дня.

Конвенція ООН проти корупції була відкрита до підписання 9 грудня 2003 року у місті Меріда (Мексика). У 2005 році конвенція набула чинності як міжнародно-правовий документ, обов'язковий для виконання її сторонами. Україна, Азербайджан, Білорусь, Киргизстан, Латвія, Росія, Таджикистан і Туркменістан також ратифікували цю угоду.

Метою конвенції є попередження і викорінювання корупції, заохочення і підтримка міжнародної співпраці і технічної допомоги у попередженні корупції і боротьби з нею, зокрема вживанні заходів з повернення активів. Міжнародними організаціями заохочується чесність і непідкупність, відповідальність, а також належне управління публічними справами і публічним майном.

ООН вважає, що "корупція підриває економічний розвиток, послаблює демократичні інститути і принцип верховенства закону, порушує громадський порядок і руйнує довіру суспільства, таким чином, даючи змогу процвітати організованій злочинності, тероризму та іншим загрозам безпеки людини".

Згідно з щорічним рейтингом неурядової організації "Transparency International", в якому оцінюється індекс корумпованості 178 країн, у цей час корупцією охоплені три чверті країн планети.

Найкращі показники щодо цього у Данії, Новій Зеландії і Сингапурі, найгірше йдуть справи у Сомалі, Мьянмі і Афганістані. До того ж США вперше не змогли потрапити у двадцятку лідерів.

Водночас Україна з показником у 2,4 бала (з 10 можливих) посідає цього року 134-те місце за рівнем корупції серед 178 країн світу. "Transparency International" вважає будь-який результат нижче 3 балів "ганьбою для нації", яка змушена жити у тотально корумпованій державі.

Детальніше про це та інші дати - у проекті ЛІГА.Досьє >>>
Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини