RU

Смартфони допомогли виявити найактивніші та найледачіші країни

12.07.2017, 15:49
Смартфони допомогли виявити найактивніші та найледачіші країни - Фото
Фото: pixabay.com
Американські вчені зібрали глобальні дані про фізичну активність людей за допомогою аналізу інформації, що надається їх смартфонами. Про це повідомляє  Бі-бі-сі.

Аналіз, проведений співробітниками Стенфордського університету на даних 68 млн днів щохвилинної інформації, показав, що в середньому число кроків, яке проробляє середньостатистичний користувач за добу, становить 4961.

Перше місце з фізичної активності зайняли жителі Гонконгу, які здійснювали в середньому 6880 кроків, а самими неактивними виявилися індонезійці, які проходили всього 3513 кроків.

Ці дані можуть допомогти у вирішенні такої серйозної проблеми, як ожиріння, яке загрожує мільйонам людей по всьому світу.

Більшість смартфонів мають вбудовані акселерометри, які фіксують кількість зроблених кроків, і дослідникам вдалося отримати і проаналізувати анонімні дані смартфонів 700 тисяч чоловік, які встановили собі додаток Argus.

"Цей проект в тисячу разів перевищує за обсягом даних будь-яке інше дослідження фізичної активності людей, - говорить Скотт Делп, професор біології і один з дослідників. - Наш проект, на відміну від інших, заснований на вивченні даних, отриманих в глобальному масштабі, причому даних  що надходять в постійному режимі і по багатьом параметрам. А це дає нам можливість робити висновки в неперевершених масштабах .

А як щодо активності в інших країнах світу?

  • Китай - 6 189
  • Японія - 6 010
  • Іспанія - 5 936
  • Британія - 5 444
  • Бразилія - 4 289
  • ОАЕ - 4 516

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature; його автори зазначають, що вони дозволяють зробити важливі висновки щодо стану здоров'я населення та його залежності від рівня фізичної активності.

Наприклад, виявилося, що середня кількість кроків по країні мало пов'язана з поширенням серед її жителів проблеми надлишкової ваги.

Найважливішим фактором виявилося так звана "нерівність активності" - подібно до нерівності доходів, але тільки в даному випадку йдеться не про багатих і бідних, а про самих найледачіших і найактивніших.

Чим вище цей показник нерівності по країні, тим вище в ній рівень огрядності.

"Наприклад, Швеція має один з найнижчих показників нерівності між активними і неактивними в фізичному відношенні людьми, і також один з найнижчих у світі рівнів ожиріння", - говорить один з авторів дослідження Тім Алтхофф.

У США та Мексиці середнє число кроків практично збігається, але в США показник нерівності активності вище, ніж в Мексиці, і, відповідно, вище рівень огрядності серед населення.

Вчені зі Стенфордського університету вважають, що отримані результати можуть пролити світло на глобальні закономірності в поширенні епідемії огрядності і допомогти виробити нові шляхи вирішення цієї проблеми.

Наприклад, вони склали таблицю фізичної активності у 69 американських містах. Отримані від користувачів смартфонів дані свідчать, що в Нью-Йорку і Сан-Франциско люди багато ходять пішки, чому сприяє розвинена інфраструктура у вигляді доріжок і тротуарів.

А ось в таких містах, як Мемфіс і Г'юстон, до пішоходів ставляться негативно, і пересуватися там без автомобіля практично неможливо.

Не стало несподіванкою і те, що люди ходять пішки більше в тих містах, де для цього створені можливості.

Дослідники відзначають, що ці висновки дозволять проектувати міста і поселення з урахуванням майбутнього фізичного навантаження.

Раніше повідомлялося, що вчені назвали країну-лідера за тривалістю життя.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини