RU

Служба зовнішньої розвідки розсекретила таємний наказ Гітлера

03.11.2010, 10:10
Служба зовнішньої розвідки розсекретила таємний наказ Гітлера - Фото
ee78cc72b7a0f8aaf6a439d5f4fc0516.jpg

Служба зовнішньої розвідки розсекретила таємний наказ Гітлера

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) вчора повідомила про розсекречення ряду архівних документів часів Великої Вітчизняної війни. Серед них, зокрема, наказ Адольфа Гітлера про знищення усього боєздатного чоловічого населення під час відступу німецьких військ з території України. Документи передані у Національний музей історії Великої Вітчизняної війни. Історики підтримують розсекречення архівних матеріалів, однак застерігають від їхнього використання поза історичним контекстом.

Як пише газета "КоммерсантЪ-Україна", розсекречення ряду документів з архівів СЗР було проведено у межах заходів щодо пошуку матеріалів, що мають історичну і культурну цінність. Усі документи належать до періоду Великої Вітчизняної війни. У доповідях агентури і розвідувальному зведенні Українського штабу партизанського руху викладається узагальнена інформація про стан справ на окупованій території, отримана розвідувальним шляхом.

Серед документів є доповідна записка управління Народного комісаріату державної безпеки у Київській області "Про виявлені військові, адміністративні, каральні і господарські установи, які перебували у Києві у період окупації". "Це велика доповідь, складена відразу після звільнення Києва від фашистів, - розповів керівник прес-центру СВР Олександр Скрипник. - У ньому детально перераховані всі установи, які розташовувалися у Києві під час окупації, - управління, військові частини, районні управи, а також імена тих, хто їх очолював".

За словами О.Скрипника, також розсекречений наказ А.Гітлера про знищення усього боєздатного чоловічого населення при відступі з території України: "Це невеликий документ поширювався перед відступом фашистів. Він був вилучений в одного із полонених офіцерів".

О.Скрипник також повідомив, що СЗР і надалі планує розсекречувати документи служби. "Правда, це довга робота, - зазначив він. - Усі матеріали мають грифи "секретно" або "абсолютно секретно". Над тим, щоб розсекретити документ, працює спеціальна відомча комісія, а також експерти з питань державних таємниць. Тільки після цього ми можемо оприлюднити відомості, що містяться у них ".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини