Скільки українців дивляться російську пропаганду: інфографіка

22.10.2019, 16:28
Скільки українців дивляться російську пропаганду: інфографіка - Фото
Фото: ЕРА

Російськими засобами масової інформації користуються 13% українців, у кожного третього в оточенні є хтось, хто використовує російські медіа як джерело новин, випливає з опитування, проведеного соціологічною компанією InMind за замовленням організації Internews, за підтримки USAID.

80% опитаних заявили, що російськими ЗМІ не користуються, ще 7% не визначилися з відповіддю. Основні причини, через які люди звертаються до ЗМІ країни-агресора - бажання побачити альтернативну точку зору (35%), цікаво читати або дивитися (22%), можливість отримувати новини російською мовою (21%). Всього 4% вважає російські медіа правдивими і більш незалежними. Аудиторія з Києва цікавиться такими медіа, як Meduza або Дождь, щоб отримати неангажовану точку зору на події в Росії.

Основними джерелами російських новин для українців стали супутникове телебачення і Youtube канали.

Читайте також: "Недолюди з України". Як укрЗМІ знову повелися на пропаганду Кремля. #Медіагігієна

Серед українських користувачів російських ЗМІ найбільш популярні телеканали, які розповсюджують госпропаганду РФ: Росія 1, Росія 24, НТВ. Також йде справа і з популярними сайтами: ними стали Gazeta.ru, Lenta.ru і Vesti.ru.

При цьому українські користувачі російських медіа не довіряють їм як джерелам інформації: тільки 20% з них довіряють новинним сайтам і тільки 24% - телебаченню РФ.

Найбільше російськими ЗМІ користуються в Донецькій і Запорізькій областях (27% ії 25% відповідно), найменше - у Львові (6%).

Хвиля опитування в 2019 році проводилась в червні-липні в 12 областях, в містах з населенням від 50 000 чоловік. Розмір вибірки - 1618 осіб. Помилка вибірки не перевищує 2,5%.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина