RU

Скасування трудових книжок обіцяють вже в цьому році

09.10.2019, 12:04
Скасування трудових книжок обіцяють вже в цьому році - Фото
Дмитро Дубілет (Фото: прес-служба Кабміну)

9 жовтня Кабінет міністрів України запустив в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок. Про це в Facebook написав міністр Кабміну Дмитро Дубілет.

За його словами, серед ключових змін пропонованої реформи скасування трудових книжок. "Громадяни не будуть зобов'язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти чи зберігати", - написав Дубілет.

Він зазначив, що всі дані про трудовий стаж українців вносяться в державні електронні реєстри з 2000 року. "Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані", - уточнив Дубілет.

Він також написав, що отримати електронний документ з інформацією про свій стаж можна буде в Інтернеті. Для цього потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП. "Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID", - додав Дубілет.

За його словами, роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

Крім того, Дубілет написав, що при наявності стажу до 2000 року українці зможуть внести цю інформацію в електронний реєстр самостійно або через роботодавця. І зберігати трудову не обов'язково.

"Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про свій стаж в трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна все так же просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець це тепер не зобов'язані робити", - зазначив Дубілет.

Він сподівається, що уряд зможе прийняти закони і постанови і "запустити все технічно вже в цьому році".

  • На початку вересня уряд схвалив перехід на електронний документообіг держорганів з 1 жовтня.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини