RU

Скандал у Харкові з затриманням міліціонерів: думка юриста

13.06.2013, 15:08
Скандал у Харкові з затриманням міліціонерів: думка юриста - Фото
Олександр Банчук (фото - minjust.gov.ua)
Вчора у Харкові міліціонери затримали в одному з міських кафе п'яного суддю, який оформив бійку з персоналом і який намагався вихопити у прибулих міліціонерів табельний автомат із загрозою "всіх розстріляти". Сьогодні стало відомо, що міліціонерів заарештували за ініціативою прокуратури після відповідної санкції суду.

"Поки що ми не знаємо всіх фактів. Подробиці дізнаємося, коли інформація буде внесена до реєстру досудових розслідувань", - сказав ЛІГАБізнесІнформ експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

Говорячи про процедуру притягнення суддів до відповідальності, Банчук нагадав, що Конституція гарантує їм недоторканність - суддів не можна затримувати, брати під варту або обшукувати без санкції Верховної Ради. Тому причиною прокурорського реагування могла стати скарга судді на порушення недоторканності. Однак, на думку Банчука, на перший погляд міліціонери діяли в рамках закону. "Я думаю, що навіть якщо суд дійде висновку, що службовців потрібно взяти під арешт, законодавство передбачає вихід під заставу", - сказав він.

Міліціонери, на думку юриста, незважаючи ні на що повинні були усунути конфлікт у кафе. Після цього, ознайомившись з посвідченням судді, вони повинні були перевірити достовірність документа і відпустити суддю. "У міліції є обов'язки, визначені законом про міліцію, згідно з якими вони зобов'язані підтримувати правопорядок. Якщо суддя намагався вирвати у них автомат, то міліціонери не могли діяти інакше, окрім як перешкоджати цьому і відновити порядок", - сказав Банчук.

У цілому, на думку експерта, ситуація з харківським суддею "ще раз показує, чому суспільство не вірить суддям і вимагає позбавити їх недоторканності". "У Конституції недоторканність депутатів визначена лише для того, щоб влада не могла впливати на суддів. Однак наші судді використовують свої права не для захисту від впливу, а для захисту своїх власних інтересів", - каже Банчук.

Нагадаємо, вчора вночі в одному з кафе Харкові суддя вчинив бійку. Прибулі на місце конфлікту співробітники ДСО намагалися переконати суддю припинити конфлікт добровільно, проте суддя у відповідь лише спробував вихопити автомат у міліціонерів і погрожував розстріляти оточуючих. Міліціонери затримали суддю, але вже наступного дня самі опинилися під арештом.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини