Синоптики розповіли, якою буде зима: карти

Синоптики розповіли, якою буде зима: карти - Фото
02.10.2018, 17:10

За прогнозами синоптиків, перший сніг очікується в кінці листопада

У другій половині жовтня в Україні прогнозуються морози до -12 градусів, а зима буде не сильно сніжною. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила завідувачка відділом кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Вазіра Мартазінова.

За її словами, першій декаді жовтня буде переважно без опадів, друга половина жовтня очікується дуже холодною, "по суті - це зимові процеси".

"Такої температури не буде навіть в листопаді-грудні. До 18 жовтня з півночі очікується похолодання. Спочатку до -4 градусів на півночі, а далі до -6, -8 градусів морозу вже на сході", - уточнила Мартазінова.

Сильні опади очікуються 15-17 і 20-24 жовтня в основному на півдні. Спеціаліст сказала, що після 20 жовтня похолодає, температура повітря буде 25-26 жовтня -10, -12 градусів.

Фото: скріншот відео

Мартазінова зазначила, що в кінці листопада випаде перший сніг на більшості території країни.

"Не варто очікувати в цьому році морозної зими, але окремі дні будуть досить холодними. Ця зима швидше закінчиться, ніж торішня. Снігу очікується небагато, він в основному буде мокрим", - сказала Мартазінова.

Вона уточнила, що холодними будуть кінець грудня - початок січня. За її словами, нічна температура в цей період може досягати -18, -20 градусів.

Лютий, за прогнозами, буде більш м'яким, ніж попередні місяці, в середньому температура повітря буде до -1, -2 градусів.

25 вересня 2018 року на горі Піп-Іван Чорногірський в Карпатах випав сніг.

Популярне