RU

Сибірська виразка в Одеській області: МОЗ підтвердило 1 випадок

02.10.2018, 15:20
Сибірська виразка в Одеській області: МОЗ підтвердило 1 випадок - Фото
Минздрав

У одного з п'яти чоловік, які були госпіталізовані з симптомами захворювання шкіри в Одеській області, підтвердився діагноз сибірська виразка. Про це повідомили в прес-службі МОЗ.

"П'ятеро людей, які брали участь в забої худоби в селі Міняйлівка Одеської області, госпіталізовані зі специфічними симптомами захворювання шкіри. За результатами лабораторних досліджень, проведених референс-лабораторією центру громадського здоров'я МОЗ, у одного хворого підтверджено захворювання на сибірку (шкірна форма, лікується антибіотиками і не представляє такої небезпеки, як легенева форма, - ред.)", - відзначили в прес-службі.

За даними Міністерства охорони здоров'я, отримано позитивний результат дослідження м'яса забитої тварини і грунту у дворі, де було забито хвору тварину.

Ситуація знаходиться під контролем місцевої влади. "Захворювання локалізовано в межах одного села - з 30 вересня 2018 року введено карантин", - уточнили в прес-службі.

Медики будуть спостерігати за станом здоров'я жителів села протягом 15 днів. "Щодня здійснюються обходи будинків для контролю стану здоров'я людей, які можуть заразитися збудником сибірської виразки. Особам, які мають ризик зараження збудником сибірки, призначається термінова профілактика антибіотиками і за ними здійснюється медичне спостереження", - підкреслили в прес-службі.

Раніше в коментарі LIGA.net, в центрі здоров'я МОЗ не підтвердили інформацію про спалах сибірської виразки в Одеській області.

Сибірська виразка - гостре інфекційне захворювання, збудником якого є спороутворююча бактерія Bacillus anthracis. Це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, що протікає переважно у вигляді шкірної форми, рідше - в легеневій і кишковій формах з явищами сепсису.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини