RU

Сибірська виразка під Мелітополем: небезпечну яловичину продавали

20.08.2012, 11:19
Сибірська виразка під Мелітополем: небезпечну яловичину продавали - Фото
5af1832355736117dddff61f1653839f.jpg
М'ясо корови, що загинула від сибірської виразки, потрапило до торговельної мережі в Запорізькій області. Про це повідомляє прес-служба міськвиконкому Мелітополя.

18 серпня в селі Вознесенка Мелітопольського району у зв'язку зі спалахом сибірської виразки тварин відбулася спільна нарада обласних, міських і районних служб під керівництвом голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Пеклушенка.

Поодинокий випадок падежу великої рогатої худоби було зафіксовано в селі Вознесенка на пасовище, пізніше лабораторні дослідження показали, що півторарічна телиця була інфікована сибіркою. При цьому, до з'ясування причини загибелі тварини, селяни спробували реалізувати м'ясо. Як встановили правоохоронці, 2 кг небезпечної яловичини придбали мешканці Мелітополя, і майже повністю встигли вжити їх в їжу, ще 10 кг - потрапили на одну з баз відпочинку Кирилівки

У місті, повідомив на нараді Сергій Вальтер, було вжито заходи для розшуку городян, які купили м'ясо, і до середини суботи, 18 серпня, ці люди були знайдені. Їх тут же оглянули медики і призначили профілактичне лікування, як і трьом працівникам магазину "Євгенія" на Новому Мелітополі, де було реалізовано яловичину. Ця торгова точка була опечатана, а пізніше з неї були вилучені інші продукти, які були сусідами на прилавку з інфікованим м'ясом, в приміщенні була проведена дезінфекція, уточнила завідуюча епідвідділом міськСЕС Лариса Саприкіна. У зв'язку з оголошенням карантину щодо сибірки на території Мелітопольського району, в місті буде посилено контроль над реалізацією м'ясних і молочних продуктів у торговельній мережі та на ринках.

Голова Запорізької ОДА Олександр Пеклушенко доручив відповідним службам забезпечити суворий карантин в осередку виникнення небезпечного захворювання і проходження санітарного бар'єру усіма, хто в'їжджає та виїжджає з Вознесенки Мелітопольського району. При цьому чиновник наголосив на необхідності мінімізувати забій тварин на території населеного пункту без попереднього огляду ветеринарами, а також не допустити вивезення з небезпечної зони продуктів тваринного походження. Також він доручив вести роз'яснювальну роботу серед населення, щоб не допустити поширення сибірської виразки

"З упевненістю можу сказати - основні причини появи небезпечного захворювання - це те, що ми є прикордонною з курортною зоною областю, - зазначив Пеклушенко. - І звідти багато чого до нас приходить, тому треба посилити контроль над завезенням будь-якої живності, будь-яких продуктів тваринництва на територію Запорізької області. Вистачить цих НП. Закликаю моніторити буквально весь регіон, не сіючи паніку, а роз'яснюючи людям, що це хвороба виліковна, якщо вчасно почати лікування. Дякую представникам усіх задіяних служб, може бути, сумний досвід попередньої ситуації зі спалахом африканської чуми свиней в Камишеватській Приморського району навчив нас швидко реагувати. Але на цю хвилину можу констатувати точно, що всі необхідні заходи по лінії охорони здоров'я, ветеринарії, МВС, МНС, владою виконані, ситуація повністю під контролем, небезпеки для мешканців області та гостей немає жодної", - підкреслив він.

На думку епідеміологів, сибірська виразка (карбункул злоякісний) - особливо небезпечна інфекційна хвороба для тварин і людини. Найчастіше джерелом інфекції є хворі сільськогосподарські тварини: коні, корови, осли, кози і вівці. А ось домашні кішки і собаки не особливо сприйнятливі до сибірки.

В організм людини небезпечний вірус може потрапити при контакті з сільськогосподарськими тваринами та обробці м'яса. У вовні та шкірі домашньої худоби також можуть міститися небезпечні спори. Крім того, збудники сибірської виразки - бацила антраціс - володіють високою стійкістю, спори можуть зберігатися у грунті багато років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини