RU

Штурм парламенту може повторитися

27.09.2011, 07:59
Штурм парламенту може повторитися - Фото
450c3a6903af91ff19273f48d4a2b2bd.jpg

Штурм парламенту може повторитися
Представники громадських організацій, які минулого тижня здійснили спробу штурму будівлі парламенту, протестуючи проти скасування пільг, не змогли знайти спільної мови з віце-прем'єром Сергієм Тігіпком. Про це повідомив керівник суспільної організації "Ніхто, крім нас" Борис Новожилов.

"Ми сказали Сергію Леонідовичу, що виходимо з переговорів. Він сприйняв це нормально. Тому що сьогодні законопроект є вже у власності парламенту. А наша вимога, щоб він був не просто відкладений, а саме скасований", – сказав Новожилов, якого цитує радіо Свобода.

При цьому він не виключає, що акції протесту проти скасування пільг будуть поновлені, а також того, що влада вдасться до репресивних заходів проти учасників акції. Проте головна вимога організацій, що виступили проти скасування пільг, залишається незмінною.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла за основу проект закону, який визначає особливості стягнення коштів за рішенням суду з держпідприємств або юросіб, а також змінює порядок надання пільг співробітникам міліції і прокуратури, медикам, чорнобильцям, ветеранам війни. За відповідний проект закону "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" N9127 в першому читанні проголосували 246 карток народних депутатів. У перехідних положеннях законопроекту скасовуються певні обсяги соціальних гарантій, таких як знижки на сплату комунальних послуг, грошові винагороди, надбавки до пенсії співробітникам міліції, прокуратури, державної пожежної охорони, медикам, працівникам культури, шахтарям, громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, ветеранам війни і праці, дітям війни, жертвам нацистських переслідувань. Замість цього пропонується визначати порядок надання та розмір цих пільг за рішенням Кабінету міністрів.

20 вересня кілька тисяч людей влаштували мітинг під стінами Верховної Ради проти скасування пільг. Пізніше мітингувальники, серед яких були ветерани-афганці, прорвалися до будівлі парламенту і намагалися пройти всередину будівлі. У відповідь охорона заблокувала двері металевими засувами.

У свою чергу віце-прем'єр Сергій Тігіпко вийшов до мітингувальників під Верховною Радою і заявив, що без їх представників жодне рішення щодо проекту закону N9127, що змінює умови надання пільг, парламент приймати і навіть розглядати в другому читанні не буде.

Держбюджет України: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини