RU

Штучний інтелект ув'язнив невинну людину

30.12.2020, 16:32
Штучний інтелект ув'язнив невинну людину - Фото
Фото: Parade

Чоловік подав до суду на поліцію Нью-Джерсі через те, що він провів у в'язниці десять днів через помилку програмного забезпечення для розпізнавання облич, повідомляє Futirism.

У січні 2019 року поліція міста Вудбрідж пред'явила чоловікові на ім'я Ніджер Паркс звинувачення у низці злочинів, що включають пограбування магазину і напад при обтяжуючих обставинах. Однак, за словами Паркса, він навіть жодного разу не бував у цьому місті.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Дізнавшись про ордер на арешт, чоловік поїхав до поліцейської дільниці міста Вудбрідж для з'ясування обставини, але поліцейські навіть не стали розмовляти з ним, а відразу заарештували Паркса. Після допиту чоловіка протримали у в'язниці десять днів. Суд постановив відпустити підозрюваного, так як прокурор не мав ніяких речових доказів проти нього (ні відбитків пальців, ні ДНК або групи крові), крім збігу в базі програми.

Пізніше чоловік з'ясував, що поліція упізнала його за допомогою Clearview AI – спірного програмного забезпечення на основі ШІ для розпізнавання облич. Паркс подав цивільний позов проти поліції Вудбріджа, прокуратури, мера міста і окружної в'язниці. До речі, використання системи заборонили в січні 2020 роки після переоцінки її роботи.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини