RU

Штучний інтелект уперше написав п'єсу, а людина поставила її: відео

01.03.2021, 19:20
Штучний інтелект уперше написав п'єсу, а людина поставила її: відео - Фото
Кадр із фильму "Я робот"

Штучний інтелект GPT-2 спільно з чеським драматургом Девідом Кошняком написав п'єсу під назвою "ШІ: коли робот пише п'єсу", на основі якої був поставлений спектакль,  повідомляє журнал Science.

Алгоритм створено за допомогою загальнодоступного ШІ GPT-2, що представлений компанією OpenAI Ілона Маска. За суттю, це скрипт, призначений для генерації тексту шляхом обробки величезної кількості даних, доступних в Інтернеті.

Спектакль – перша театральна постановка GPT-2, стверджує авторська група. 60-хвилинна постановка розповідає про подорож персонажа-робота, який виходить у світ, щоб дізнатися про суспільство, людські емоції і навіть смерть.


Технологія влаштована таким чином: людина вводить у програму підказку, зачіпку для початку п'єси, а машина розвиває тему. Автори написали кілька речень діалогу, в яких дійові особи обговорюють людські почуття і переживання. Алгоритм підхопив задану тему і написав наступні 1000 слів продовження.

Варто зазначити, що результат виявився далеким від шедевра: після кількох речень програма почала видавати речі, що не відповідають логіці сюжетної лінії. Наприклад, ШІ іноді забував, що головним героєм був робот, а не людина, а іноді в процесі діалогу чоловік перетворювався на жінку.

Це відбувається тому, що програма дійсно не знає значення речень, а лише з'єднує слова, які, найімовірніше, будуть використовуватися разом, одне за іншим. Тому автори не стали віддавати всю п'єсу під контроль машини, а розбили спектакль на відрізки до 5 хвилин кожен, редагуючи деякі невідповідності.

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини