RU

ШІ допоможе лікарям точніше прогнозувати ризик ранньої смерті за УЗД серця

10.02.2021, 18:16
ШІ допоможе лікарям точніше прогнозувати ризик ранньої смерті за УЗД серця - Фото
Фото: depositphotos.com

Дослідники навчили штучний інтелект прораховувати велику кількість даних за короткий період для визначення смертельних патологій у серці пацієнта,  повідомляє Science Daily.
Сьогодні кардіологам доводиться щодня самостійно оцінювати ехокардіограми серця десятків пацієнтів: одне УЗД серця дає близько 3 000 зображень, на оброблення яких у лікарів просто немає часу. Однак ШІ впорається з таким завданням за лічені хвилини.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Штучний інтелект навчався за відео 812 278 кардіограм, отриманих за останні 10 років від 34 362 пацієнтів. Науковці зіставили прогнози ШІ та прогнози кардіологів, а після випробувань надали лікарям новий інструмент для використання на практиці. Таким чином, точність прогнозів кардіологів покращилася на 13% за додаткового використання даних ШІ, стверджують науковці.

"Алгоритм забезпечує чудові прогнози смертності протягом року від усіх причин", –  йдеться  у висновках дослідження. Отримані результати дуже важливі, оскільки саме на цих клінічних даних, які тепер можна інтерпретувати ще точніше, лікарі приймають рішення про призначення лікування або хірургічне втручання.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram:  тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини