RU

Що за півроку змінилося в Україні з новим КПК: думка експерта

08.07.2013, 15:43
Що за півроку змінилося в Україні з новим КПК: думка експерта - Фото
Олександр Банчук (фото - minjust.gov.ua)
Про такі результати моніторингу повідомив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук сьогодні під час презентації на тему: Як працює новий КПК: протягом півроку - одні лише напівкроки.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Банчук зазначив, що на 30% скоротилася кількість процесуальних затримань. У 2012 році щомісячно реєструвалося близько 2800 затримань, а в першому півріччі 2013 року - в середньому 1950 на місяць. Також на 40% скоротилася кількість затриманих у СІЗО: станом на 1 грудня 2012 їх було 32 тис., на 1 червня 2013 року - 18,7 тис. З урахуванням декриміналізації економічних злочинів в 2012 році, таке скорочення становить 50%.

Все частіше застосовуються альтернативні запобіжні заходи - поручительство, домашній арешт і особисте зобов'язання (наприклад, підписка про невиїзд). Банчук наголосив, що також на 45% скоротилися клопотання прокуратури про взяття підозрюваних під варту. За його словами, якщо в 2012 році в місяць таких клопотань було в середньому 2,5 тис., то в першому півріччі 2013-го щомісяця подається в середньому 1,3 тис. таких клопотань. "У той же час, нас турбує те, що в другому кварталі, порівняно з першим кварталом цього року, прокуратура стала на 10% частіше звертатися до суддів-слідчим про застосування запобіжного заходу. Тобто, є тенденція до того, що прокуратура хоче практично в кожному виробництві застосувати який-небудь запобіжний захід. Хоча мені здається, що можна було б проводити розслідування і без обов'язкового застосування у всіх випадках запобіжного заходу ", - сказав він.

Також Банчук зазначив, що в другому кварталі, порівняно з першим кварталом, скоротилася кількість доступів до речей і документів підозрюваних майже на 6,5%, що є позитивним сигналом для бізнесу. Але в той же час, збільшується кількість доступів до речей і документів за поданням податкової. "Тут є певний дисонанс між планами Міндоходов скоротити кількість перевірок на чверть і збільшенням кількості доступу до речей і документів", - зазначив експерт.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини