RU

Вчені лякають: Шашлик - джерело проникаючих в шкіру канцерогенів

24.05.2018, 11:43
Вчені лякають: Шашлик - джерело проникаючих в шкіру канцерогенів - Фото
Фото: pixabay

Китайські дослідники вивчили, як дим від смаження м'яса на відкритому вогні впливає на організм людини. З'ясувалося, що основний удар шкідливих продуктів горіння припадає не на дихальні шляхи, як очікувалося, а на шкіру, повідомляє NakedScience.

Великої небезпеки для здоров'я ці речовини не становлять, але вони можуть стати додатковим фактором ризику для тих, хто часто готує м'ясо таким чином.

При смаженні барбекю або шашлику виділяються поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ) - сполуки, що утворюються при горінні органічної сировини. Багато ПАВ підвищують ризик розвитку онкологічних захворювань у тих, хто часто піддається їх впливу, наприклад у пожежників.

У новому дослідженні взяли участь 20 чоловіків віком від 22 до 25 років. Добровольці разом готували м'ясо на вогні. Вони були розділені на три групи: одній групі дозволили їсти м'ясо, друга група перебувала біля вогню без будь-яких засобів захисту від диму, а люди з третьої групи носили респіратори зі стисненим повітрям, так що впливу диму піддалася тільки їх шкіра.

До і після після експерименту чоловіки здавали аналізи. Вчені проаналізували їх, і виявилося, що найбільша кількість ПАВ отримали ті, хто їв смажене м'ясо. Однак другим за ступенем небезпеки джерелом канцерогенів виявився вплив на шкіру, а не вдихання диму.

Знизити ефект шкідливих речовин допомагає одяг з довгими рукавами, проте вчені з'ясували: коли тканина просочується димом, шкіра отримує більше канцерогенів. Щоб знизити ризик для здоров'я, вчені рекомендують міняти одяг відразу ж після готування.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини