RU

Шампанському 340 років

04.08.2008, 11:02

Сьогодні Франція відзначає 340-річчя від Дня народження шампанського. Французи стверджують, що саме в цей день у 1668 році чернець Дом Періньйон винайшов цей ігристий напій.

Існує чимало розбіжностей з приводу цієї дати навіть серед самих французів, але, незважаючи на це, 4 серпня 1968 року у Франції уперше відзначали велике національне свято - "300-річчя Шампанського".

Історія народження найяскравішого і найрадіснішого напою досі викликає безліч суперечок та розбіжностей. І сьогодні виробники різних країн і регіонів продовжують боротьбу за право називати свої ігристі вина "шампанським". По суті, усі вина, зроблені методом повторного бродіння в герметично закритій пляшці, у процесі якого вино природно насичується вуглекислотою і набуває особливих пінистих властивостей, називаються "ігристими". Різниця лише в географії виробництва. Наприклад, є безліч інших назв для ігристих вин, а саме: "sekt" - у Німеччині, "cava" - в Іспанії, "spumante" - в Італії, "Champagne" – у Шампані, а "cremant" - виготовлені в інших французьких провінціях, але все це - ігристе вино.

Ігристі вина, виготовлені методом шампанізації (фр. methode champenoise) у пляшці, називаються класичними, оскільки саме такий спосіб став підмурівком виробництва шампанського.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини