RU

Семерак порахувався з мисливцями й дозволив відстріл 160 лосів

03.10.2017, 16:33
Семерак порахувався з мисливцями й дозволив відстріл 160 лосів - Фото
Остап Семерак
Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав узгоджений Міністерством агрополітики та Міністерством екології та природних ресурсів ліміт на відстріл 160 особин лося, популяція якого останнім часом в Україні критично зменшилася. Про це Семерак повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Щойно підписав ліміти використання мисливських тварин в цьому полювальному сезоні... За результатами досить конструктивного діалогу на рівні двох міністерств (агрополітики та екології і природних ресурсів) погоджені ліміти на відстріл 160 особин лося", - написав Семерак.

Таке рішення, судячи зі слів міністра, згадані відомства прийняли за результатами обговорення інформації про критичне зменшення популяції лося в Україні.

"Ті, хто стежить за цією історією, добре знають, що ліміти не затверджувались нами протягом кількох місяців через інформацію про критичне зменшення популяції лося в Україні. Були довгі дискусії (десятки дискусій і неузгоджених лімітів) і пошуки компромісів з Мінагрополітики", - зазначив Семерак.

Він підкреслив, що 160 особин - це вдвічі менше, ніж пропонували мисливці.

"Я розумію і поділяю шквал емоцій, повірте, але як чиновник також не міг не зважати на позицію представників мисливської галузі щодо загроз її розвалу в разі, якщо сезон полювання не буде проведено взагалі", - написав міністр.

При цьому він зазначив, що не відмовляється від ідеї проведення наукових досліджень, що дозволяють проаналізувати поточну ситуацією з населенням лося в Україні.

"Якщо кількість цих тварин критично мала, і це підтвердиться, то ми знову повернемося до введення заборони полювати. Науковці вважають, що найкращим часом для здійснення таких досліджень є зима. Навесні будуть науково обґрунтовані результати", - написав Семерак.

З 3 лютого в Україні була введена заборона на полювання на лося. Мораторій мав діяти протягом наступних 25 років. Семерак тоді заявив, що з прийняттям цього мораторію "запізнилися років на 20-30".

В травнем 2017 року Міністерство екології та природних ресурсів
звернулося  до Національної комісії з питань Червоної книги з питання занесення лосів до червонокнижних видів.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини