RU

Що за Basecamp і чому її покинула третина працівників. Спойлер: винні жартівливі імена

05.05.2021, 15:10
Що за Basecamp і чому її покинула третина працівників. Спойлер: винні жартівливі імена - Фото
Фото: Basecamp

Генеральний директор Basecamp Джейсон Фрід написав у кінці квітня в блозі компанії про суттєві зміни в корпоративних правилах. Одне з таких правил стосувалося заборони працівникам обговорювати політику в робочих чатах. Зміна правил викликала бурхливе обговорення, а частина працівників і зовсім вирішили покинути компанію.

Починаючи з 2009 року працівники служби підтримки Basecamp почали вести список імен, які їм здалися смішними. Як повідомляє The Verge це були дурні дитячі жарти, засновані на грі слів. У наших краях це були б такі імена, як Головач Олена або Яна Пильник.

Список був названий як "найкращі імена у світі" і містив жарти переважно над американськими і європейськими іменами, проте були й азіатські та африканські імена. Зараз працівники кажуть, що список викликав дискомфорт у них, так як із часом там стали з'являтися все більш расистські і образливі жарти.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології 

Обговорення цього списку і призвело безпосередньо до того, що генеральний директор Basecamp Джейсон Фрід оголосив, що компанія заборонить працівникам проводити "громадські і політичні дискусії" у внутрішніх чат-форумах компанії.

Крім цього Фрід поміняв правила і кількох інших поведінкових патернів у компанії, скасувавши бюрократію і неефективні рішення. Однак, саме пункт про громадські і політичні дискусії викликав невдоволення серед працівників, після чого приблизно третина із 57 працівників прийняли рішення покинути команду – їм здалося, що невинне перекручування імен не варто такої різкої реакції керівництва.

Пізніше Джейсон Фрід вибачився в блозі за зміни в корпоративній культурі. Фрід зазначив, що їм із Девідом Ханссоном (співзасновником компанії) дуже шкода і є про що подумати і чому навчитися. "Це стало вже занадто. Це серйозно відволікало. Це нездорово, це погано нам послужило. І ми вирішили закінчити з цим у чатах нашої компанії", – написав Фрід.

Basecamp – заснована в 2019 році компанія, спочатку займалася веб-дизайном. Пізніше компанія розробила однойменний інструмент для спільної роботи і управління проєктами. Також Basecamp відома, як творець фреймворка Ruby on Rails.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини