RU

Що чекає на світ через п'ять років. IBM назвала сфери, де відбудуться важливі зміни

19.10.2020, 14:48
Що чекає на світ через п'ять років. IBM назвала сфери, де відбудуться важливі зміни - Фото
Фото: IBM

Компанія IBM назвала п'ять ключових сфер, у яких в найближчі п'ять років відбудуться значні зміни для суспільства і бізнесу.

Як повідомляється в пресрелізі компанії, щорічне дослідження "5 in 5" базується на даних IBM, які були отримані за допомогою штучного інтелекту, квантових обчислень та інших технологій з урахуванням глобальних трендів.

1. Розробка компонентів, що підвищують екологічну стійкість, для створення більш чистих пристроїв і збереження навколишнього середовища

За прогнозами, до 2023 року в світі стане втричі більше підключених до інтернету пристроїв, ніж людей. Багато з цих пристроїв мають в основі напівпровідникові мікросхеми. Якщо врахувати всі хімікати, матеріали і процеси, залучені до процесу виробництва мікросхем, то можна побачити важливу потребу в застосуванні стійких підходів у майбутньому.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Протягом наступних п'яти років ми просунемося в методології виробництва матеріалів, завдяки чому виробники напівпровідникових мікросхем зможуть підвищити екологічну стійкість своєї продукції", – відзначають в IBM.

  • Наприклад, системи ШІ зможуть створювати моделі, які пропонуватимуть нові класи речовин, що відповідають певним цільовим вимогам щодо ефективності та екологічності.

2. Переосмислення технологій акумуляторних батарей і зберігання енергії

Через зростання населення планети і підвищення рівня життя в країнах, що розвиваються, очікується, що до 2050 року енергоспоживання збільшиться на 50%. У IBM вважають, що світу потрібна більш надійна відновлювальна енергія. Для вирішення цієї проблеми компанія працює над відкриттям нових матеріалів для виробництва батарей і акумуляторів.

"Протягом наступних п'яти років ми відкриємо нові матеріали для створення більш безпечних і екологічних акумуляторних батарей, які можна буде використовувати в мережах електроживлення на основі відновлюваних джерел енергії, а також для підвищення екологічної стійкості транспорту", – відзначають в IBM.

Дослідження в цьому напрямку вже проводяться.

  • дослідники IBM розробили катодну акумуляторну батарею на основі йоду, в якій не використовуються кобальт і нікель; порівняно з традиційними літій-іонними акумуляторами, такий пристрій відрізняється більш високою ємністю, зниженим ризиком загоряння і більш швидкою зарядкою.
  • для розробки літій-сірчаних акумуляторних батарей нового покоління, які не тільки коштують менше, ніж літій-іонні акумулятори, але і відрізняються більш високою потужністю і тривалим терміном служби, компанія IBM об'єднала свої зусилля з вченими з Daimler AG: вони будуть використовувати квантові обчислення для точного моделювання молекул, які можуть формуватися в літій-сірчаних акумуляторах.

3. Збір і перетворення шкідливих викидів CO2 на корисну енергію

До 2025 року рівень вмісту вуглекислого газу в атмосфері стане вищим, ніж будь-коли. Уряди і корпорації знижують викиди CO2 в спробах запобігти подальшому підвищенню глобальної температури на 1,5°C порівняно з рівнями до промислової революції. Але для зниження кількості вуглекислого газу в глобальному масштабі нам потрібні нові матеріали і процеси.

"За нашими прогнозами, протягом наступних п'яти років технології допоможуть нам більш ефективно отримувати CO2 з повітря і перетворювати його на корисні продукти і компоненти. Це буде сприяти поліпшенню екологічної обстановки і уповільненню підвищення глобальної температури. Група дослідників IBM вже працює над створенням хмарної бази знань про існуючі методи і матеріали для вилучення CO2.

  • IBM розробила підхід, що дозволяє прискорити процес відкриття матеріалу в автономній хімічній лабораторії на основі хмарних технологій RoboRXN, використовуючи ШІ як ключовий компонент. Дослідники з Йорктаун Хайтс, штат Нью-Йорк, змогли провести синтетичну реакцію і відправили отримані дані через хмару до розташованої через 6000 км лабораторії RoboRXN в Цюриху, Швейцарія, щоб спробувати згенерувати цільову молекулу нового матеріалу для вилучення CO2. Синтезовані за одну ніч у лабораторії RoboRXN молекули були проаналізовані. Результати потім відправили до лабораторії IBM в Алмадене, штат Каліфорнія, для подальшого вивчення.

4. Створення добрив за допомогою штучного інтелекту (ШІ) для вирощування продуктів і зниження викидів вуглекислого газу

Добрива грають величезну роль у виробництві продуктів харчування, але нам необхідно знайти більш ефективні і менш енерговитратні способи їхнього виробництва.

"Протягом наступних п'яти років ми навчимося природним чином перетворювати азот, що міститься в грунті, на багаті нітратами добрива. Це дозволить виробляти продукти харчування в достатній кількості, завдаючи менше шкоди навколишньому середовищу", – заявляють в IBM.

5. Створення більш здорового майбутнього за рахунок підвищення рівня готовності до вірусних погроз

Один із прогнозів IBM стосується важливої ​​потреби, виявленої завдяки пандемії COVID-19: створення і впровадження більш ефективного процесу розробки лікарських препаратів для підготовки до вірусних погроз. Створення нових медикаментів – складний, дорогий процес, що вимагає багато часу.

З огляду на ситуацію з COVID-19, така статистика лякає. Тому протягом наступних п'яти років компанія IBM почне застосовувати ШІ, хмарні технології і суперкомп'ютери для оптимізації процесу розробки нових лікарських препаратів, сприяючи скороченню термінів і витрат на створення перспективних методів лікування і молекул наступного покоління, які можуть надати незамінну підтримку в боротьбі з новими вірусами в майбутньому. Серед недавніх досягнень у цьому напрямку:

  • У серпні 2020 року була представлена ​​автономна лабораторія на основі ШІ і хмарних технологій IBM RoboRXN, яка може прогнозувати результати невідомих і складних реакцій органічної хімії. Мета проекту – забезпечити дистанційний доступ до виробництва молекул і ліків з будь-якої точки світу, а також скоротити часові витрати і витрати на створення нового матеріалу або медикаменту в 10 разів – до 1 року і $1 млн.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини