RU

СБУ обшукала квартиру журналіста Дорожнього контролю

08.02.2013, 10:44
СБУ обшукала квартиру журналіста Дорожнього контролю - Фото
Постанова суду на проведення обшуку
Дорожній контроль подав заяву в Генеральну прокуратуру України з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо співробітників СБУ, які напередодні в Херсоні провели обшук квартири журналіста газети Дорожній контроль Віталія Косенка та вилучили у нього особистий ноутбук. У Дорожному контролі відзначають, що "дії СБУ кваліфікуються за ч.2 ст.171 КК України - переслідування службовою особою журналіста за його діяльність".

За даними газети, напередодні вранці, співробітники СБУ увірвалися в квартиру Косенка з метою виявлення пристрою відеозапису - а саме, брелока з відеокамерою. В ході обшуку, ніяких заборонених предметів у квартирі журналіста Дорожнього контролю виявлено не було. "Тоді, порушуючи законодавство, співробітники СБУ вилучили ноутбук Косенка де зберігаються відеоматеріали про незаконну діяльність ДАІ", - розповіли в ДК.

"Підставою для порушення кримінальної справи стало те, що Косенко нібито записав і нібито розмістив на форумі Дорожнього контролю відеозапис судового засідання за позовом інспектора ДАІ В.В. Фіжделюлка до Косенка. При цьому суд, лише припускає, що можливо журналіст ДК використовував пристрій для негласного отримання інформації. У зв'язку з тим, що на думку суду, у Косенка вдома можуть знаходиться пристрої негласного отримання інформації, суд ухвалив задовольнити клопотання слідчого СБУ Віслоуха В.А. про проведення обшуку. Однак ніяких заборонених засобів в ході обшуку виявлено не було. Крім цього, на вилученому ноутбуці Косенка - також відсутні які-небудь записи з таких приладів ", - сказано в повідомленні.

У газеті розповіли, що Віталій Косенко вже два роки офіційно виконує обов'язки журналіста Всеукраїнської правової газети Дорожній контроль і "за цей час підготував масу відеосюжетів про злочини і корупцію ДАІ, які неодноразово ставали топ-новинами на українському ТБ". "Це викликало ненависть у керівництва Державтоінспекції, бо Віталія "замовили", - вважають в газеті.

"Для суспільства, а особливо журналістів - це перший дзвіночок. Тепер, будь-яому інспектору ДАІ, або чиновнику, може просто здатися, що ви використовували не побутову відеокамеру або відеореєстратор, а пристрій негласного отримання інформації (вартість $10), і у відношенні вас порушать кримінальну справу. Під цим приводом - у журналіста заберуть ноутбук і знищать будь-яку інформацію, яку він готував до публікації ", - упевнені журналісти.

Нагадаємо, в лютому минулого року Деснянський районний суд Києва виніс рішення про тимчасове закриття сайту Дорожній контроль. Відповідну вимогу було пред'явлено хостинг-провайдеру Mirohost.net на забезпечення позову інспектора спецпідрозділу "Кобра" ДАІ МВС Геннадія Гетманцева. На думку позивача, на сайті Дорожнього контролю розміщувалася інформація образливого змісту, що зачіпає його честь і гідність.

16 лютого Печерський райсуд Києва, розглянувши заяву власників сайту про неадекватність вжитих заходів, скасував рішення про блокування Дорожнього контролю. Основною роботою сайту Дорожній контроль є захист прав водіїв.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини