RU

СБУ порушила кримінальну справу за фактом геноциду в Україні у 1932-1933 роках

25.05.2009, 15:48

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом здійснення Геноциду в Україні в 1932-1933 роках, згідно з ознаками злочину, передбаченими ч. 1 ст. 442 Кримінального Кодексу України. Основою для порушення кримінальної справи стало звернення голови Українського інституту національної пам'яті І.Юхновського, народних депутатів України, а також заяви інших громадян України з вимогами провести розслідування обставин вбивства голодом мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі СБУ, розглянувши отримані заяви, СБУ, в співпраці з Генеральною прокуратурою України і Українським інститутом національної пам'яті, здійснила перевірку, під час якої було встановлено, що "після повалення Української Народної Республіки у 1921 році на цій території більшовицький режим почав активні протиправні дії щодо недопущення створення незалежної української держави, спрямовані на денаціоналізацію України, її уніфікацію на звичайну адміністративно-територіальну одиницю Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР)".

"З цією метою проводилася суцільно насильницька колективізація сільського господарства, розкуркулення та депортація українських селянських родин, незаконна конфіскація їх майна, здійснювалися репресії та фізичне знищення громадян", - йдеться у заяві СБУ.

За ствердженням Служби безпеки, "Сталінським тоталітарним режимом у той час були прийняті рішення, якими зруйновано традиційні форми сільськогосподарського виробництва". Вони, згідно із висновками СБУ, позбавляли українських селян "необхідних для життєдіяльності запасів зерна і продовольства".

Також, згідно із результатами перевірки Служби безпеки України, в той час було "впроваджено "натуральні штрафи", застосовано репресивні заходи… Заборонено торгівлю і завезення товарів в населені пункти, занесені на "чорні дошки", вільне пересування селян по території СРСР з метою пошуку продовольства, а також використовувалися спеціальні озброєні загони і армійські частини для ізоляції території УРСР".

Таким чином, резюмують в СБУ, "в 1932-1933 роках для національної групи українців були створені умови, розраховані на їх повне фізичне знищення". Водночас в СБУ також зазначають, що від цих злочинів влади "постраждали і представники інших національностей".

Як повідомляють в прес-службі СБУ, під час перевірки "було відібрано свідчення очевидців і свідків подій, які відбувалися в Україні під час Голодомору 1932-1933 років, отримано розсекречені архівні радянські таємні документи, наукові дослідження вітчизняних і закордонних вчених, істориків, громадських діячів..."

"Порушуючи кримінальну справу, СБУ керувалась нормами національного законодавства та принципами міжнародних конвенцій, сторонами яких є Україна, а саме, Конвенцій ООН від 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та від 1968 року про незастосування строку давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства, а також Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року", - йдеться у повідомленні СБУ.

В СБУ наголошують: "під час розслідування кримінальної справи СБУ неухильно керуватиметься Кримінальним кодексом України та Законом України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", яким у 2006 році Верховна Рада України визнала Голодомор, як цілеспрямований акт масового знищення людей, тобто геноцидом Українського народу".

Голодомор: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини