RU

СБУ "накрила" ячейку міжнародної групи кібершахраїв

05.10.2010, 15:15
СБУ
380644b9bdfcac727fb83736b81177d6.jpg

СБУ "накрила" ячейку міжнародної групи кібершахраїв
Служба безпеки України завершила свій етап міжнародної спецоперації, яка проводилася у взаємодії з правоохоронними органами США, Великобританії і Нідерландів. Внаслідок спільних дій була припинена діяльність українського осередку міжнародного злочинного угрупування, яка здійснювала масштабні комп'ютерні злочини, спрямовані на викрадення у закордонних банках грошей в особливо великих розмірах.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі СБУ, в угрупування входило близько 20 осіб - жителів різних регіонів України, п'ятеро з яких були затримані співробітниками спецслужби.

Зазначається, що зловмисники "заражали" комп'ютери жертв вірусами, за допомогою яких отримували доступ до розрахункових рахунків користувачів. "Використовуючи отриману інформацію, злочинці незаконно перераховували викрадені гроші на рахунки українських банківських установ або переводили у грошову готівку на території України з використанням міжнародних електронних платіжних систем", - йдеться у повідомленні.

За попередніми оцінками, заподіяний таким чином збиток досяг понад $40 млн.

Вилучені кошти прямували на розвиток протиправної діяльності угрупування, зазначено у повідомленні, а також на придбання майна: автотранспорту, цінних товарів повсякденного попиту тощо.

Під час проведення спецоперації у фігурантів було вилучено потужне комп'ютерне обладнання загальною вартістю близько $100 тис., грошові кошти, цінні речі і коштовності.

Вилучене обладнання спрямоване на експертизу, після завершення якої буде порушена кримінальна справа.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини