RU

Сімферополець отримав 9 років в'язниці за "мінування" поїздів

14.11.2013, 13:16
Сімферополець отримав 9 років в'язниці за
4f50ab0610ebddac13bf561ab331c7f1.jpg
До дев'яти років позбавлення волі засуджений житель Сімферополя, який  зробив в минулому році анонімні телефонні дзвінки із завідомо неправдивими повідомленнями про замінування залізничних складів. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

9 травня 2012 року в черговій частині ГУ СБУ в АР Крим та УСБУ у Вінницькій області з різницею в дві хвилини пролунали два дзвінки. У першому невідомий повідомляв у чергову частину Сімферопольського главку СБУ про вибуховий пристрій у складі Сімферополь-Київ, що знаходився біля перону в Сімферополі. У другому - в чергову частину Вінницького СБУ про замінування поїзда Санкт-Петербург-Кишинів, що наближався до станції Жмеринка. Обидва склади були ретельно обстежені спеціальними службами, пасажири евакуйовані. Перевірки показали, що повідомлення виявилися помилковими, в поїздах вибухонебезпечних предметів немає.

Оперативники вирахували і номер телефону, і прізвище його хазяїна. Ним виявився відомий у кримських колах бізнесмен, який у день здійснення дзвінків знаходився в Севастополі і повернувся в Сімферополь лише надвечір. Дзвінки відбувалися нібито з номера підприємця, але він стверджував, що нікому не дзвонив, і подальша технічна перевірка підтвердила правдивість його слів - з мобільного телефону бізнесмена подібні дзвінки не здійснювалися.

У результаті з'ясувалося, що дзвінки з повідомленнями про хибне замінування скоїв житель Сімферополя. Зловмисник виявився фахівцем у сфері електроніки та комп'ютерних технологій.

Чоловік, використовуючи власну комп'ютерну техніку, доступ до мережі Інтернет та спеціальні комп'ютерні програми, розробив схему, яка дозволяла зробити дзвінок з мобільного телефону таким чином, щоб справжній номер абонента був прихований, а замість нього висвічувався інший номер. Задіявши подібний механізм, він і здійснив два дзвінка про хибне замінування. Мета - доставити бізнесменові неприємності і таким чином погубити його репутацію в ділових колах. Бізнесмен виявився конкурентом одного невдачливого " ​мінера" ​​.

Суд першої інстанції - Центральний суд м. Сімферополя - визнав підсудного винним за ознаками злочинів, передбачених статтями 259 ч. 1, ч. 2 (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками; ті ж дії, вчинені повторно), стор. 361 ч.1, 2 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем та мереж електрозв'язку, що призвело до спотворення процесу обробки інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації; ті ж дії, вчинені повторно), а також ч. 3 ст. 307 КК України (незаконне придбання, зберігання, перевезення психотропних речовин в особливо великих розмірах з метою збуту) і засудив в цілому до дев'яти років позбавлення волі. Чоловікові також доведеться відшкодовувати збиток тим службам і організаціям, які зазнали шкоди в результаті його злочинних дій.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини