RU

Розробники Kyiv Smart City через суд вимагають від КМДА повернути борг – dev.ua

22.06.2021, 16:59
Розробники Kyiv Smart City через суд вимагають від КМДА повернути борг – dev.ua - Фото
Фото: depositphotos.com

Компанія-розробник Kyiv Smart City подала до суду на київську владу з вимогою повернути борг за користування застосунком із липня до жовтня 2020 року, з'ясувало dev.ua.

Як з'ясувало видання, розробка Kyiv Smart City насправді не проводилася за рахунок бюджетних грошей, а здійснювалася в рамках комерційного договору про спільну діяльність із лютого 2019 року, між КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр (ГІОЦ)" міської адміністрації і приватною компанією "Діджитал Солюшнс".

Згідно з угодою, міська влада зобов'язалася платити розробнику 1% від суми за всі продані квитки в міському комунальному транспорті і аж до липня 2020 року робила це справно. Після цієї дати, адміністрація столиці в односторонньому порядку відмовилася виконувати свої фінансові зобов'язання, пояснюючи це тим, що відповідно до закону "Про державні закупівлі" сума винагороди не повинна перевищувати 200 000 гривень на рік, в іншому випадку необхідно оголошувати тендер.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

А суми перевищували цей поріг: на першому етапі (25.02.2019 – 31.12.2019) міська влада виплатила розробникам 462 000 гривень, на другому етапі (01.01.2020 – 30.06.2020) – 489 000 гривень і на третьому етапі (01.07.2020 – 31.10.2020) – 611 000 гривень.

У березні "Діджитал Сюлюшнс "переміг у госпсуді. Оскільки договір про спільну діяльність не є договором про закупівлю товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави і громад, дія закону "Про державні закупівлі" на цю угоду не поширюється. ГІОЦ також програв справу, в якій влада вимагала розірвати договір із розробником програми.

Kyiv Smart City запустив департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДА в 2019 році. У ньому були такі опції: купівля QR-квитків на громадський транспорт, поповнення та відстеження поїздок за електронним квитком Kyiv Smart Card, оплата комунальних платежів, парковки і повернення евакуйованого авто, а також афіша міських подій. Пізніше ці послуги перенесли в застосунок "Київ Цифровий".
  • На початку року Kyiv Smart City перестав працювати. Команда розробників дізналася про це з новин.
  • На початку червня Прокуратура і ДФС почали проводити обшуки в КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр (ГІОЦ)", який зараз адмініструє застосунок "Київ Цифровий".

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини