RU

"Російські хакери" зламали американську USAID, що підтримує опозицію Путіна – Microsoft

28.05.2021, 13:45
Фото: depositphotos.com

Корпорація Microsoft повідомила, що хакери, пов'язані з головним розвідувальним агентством Росії, зламали систему електронної пошти міжнародного агентства з надання допомоги Держдепартаменту (USAID) для злому правозахисних груп і опозиційних організацій, які критикували Путіна, повідомляє The New York Times.

У рамках останньої атаки хакери розіслали електронні листи, які виглядали як справжні, на адреси понад 3000 акаунтів із понад 150 організацій, які справді регулярно отримують повідомлення від USAID. Ці електронні листи були відправлені цього тижня, і в Microsoft вважають, що атаки продовжуються.

Розсилка містила код, який надав хакерам необмежений доступ до комп'ютерів одержувачів від "крадіжки даних до зараження інших комп'ютерів у мережі ", – написав віцепрезидент Microsoft Том Берт.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Microsoft стверджує, що за атакою стоїть російська хакерська група Nobelium – та ж група, яка відповідальна за злом SolarWinds. Це ж агентство брало участь у зломі Національного комітету Демократичної партії у 2016 році, а до цього – в атаках на Пентагон, систему електронної пошти Білого дому і повідомлення Держдепартаменту.

"Принаймні чверть організацій, які зазнали нападу, були залучені до міжнародного розвитку, гуманітарної діяльності і діяльності в області прав людини", – написав Берт. Йдеться про опозиційні російські організації, які зокрема протестували проти отруєння, засудження і ув'язнення Олексія Навального.

  • Про злом систем Мінфіну і Міністерства торгівлі США стало відомо в понеділок, 14 грудня: хакери проникли до системи відомств, сховавши шкідливий код в оновленнях, випущених SolarWinds, яка обслуговує держоргани. SolarWinds "забезпечила хакерам ідеальний механізм доставки шкідливого ПЗ", повідомляє WSJ. Очевидно, хакери додали код до програми SolarWinds Orion. Шкідливий код могли отримати до 18 000 клієнтів.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини