RU

Роботодавці найбільше цінують випускників 5 вузів - опитування

25.11.2016, 11:24
Роботодавці найбільше цінують випускників 5 вузів - опитування - Фото
5ea8baec254fe8c7cb117ec504c8d95d.jpg
Троє з п'яти роботодавців звертають увагу на диплом, якщо мають справу з починаючим фахівцем. Найавторитетніші, на їхню думку, рейтингові національні вузи. А от приватні навчальні заклади не викликають довіри у представників українських компаній. Про це ЛІГА.net  повідомила керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерина Мащенко, посилаючись на результати дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

"Більшість українських роботодавців не звертають уваги на диплом, вважаючи досвід і компетенції кращим доказом профпридатності. Інша ситуація в разі найму студентів і початківців фахівців. Тут "корочка" може стати конкурентною перевагою, оскільки свідчить про цілеспрямованість і бажання вчитися. Крім того, має значення і сам вуз. Не секрет, що в топових університетах вимоги до студентів вище, а процес навчання передбачає серйозну віддачу", - розповіла Мащенко.

За даними опитування роботодавців, найавторитетнішими є рейтингові національні вузи, такі як КНУ ім. Тараса Шевченка, Києво-Могилянська академія або КПІ. Більше третини опитаних роботодавців цінують диплом будь-якого державного українського вузу.

Роботодавці найбільше цінують випускників 5 вузів - опитування

А от приватні навчальні заклади не викликають довіри у представників українських компаній. Лише один зі ста роботодавців візьме до уваги таку "корочку". Не можна сказати, що сильно посприяє працевлаштуванню диплом іноземного вищого навчального закладу. Тільки в шести із ста компаній віддадуть перевагу претендентові, який здобув освіту закордоном.

Найбільше роботодавці хотіли б бачити у себе в компанії випускників КНУ ім. Тараса Шевченка, КПІ, Києво-Могилянської академії, КНЕУ та Харківського політеху.

Також в ТОП-10 вузів увійшли Національний авіаційний університет, ЛНУ ім. Івана Франка, Львівська політехніка, ХНУ ім. В. Каразіна та Прикарпатський національний університет ім. Ярослава Мудрого в Харкові.

Роботодавці найбільше цінують випускників 5 вузів - опитування

На думку українських роботодавців, якісна освіта є хорошим стартом для успішної кар'єри. Про це заявили трохи менше третини опитаних.

Майже половина представників компаній вважають, що вибір вузу впливає на подальшу кар'єру тільки в тому випадку, якщо випускник йде працювати за фахом. І ще майже чверть упевнені, що диплом ніяк не впливає на професійний успіх.

Роботодавці найбільше цінують випускників 5 вузів - опитування


Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні 2016 року. В опитуванні взяли участь 235 представників компаній з різних регіонів України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини