RU

РНБО залучила міжнародних фахівців для блокування мобільного застосунку ВКонтакте

22.09.2020, 13:39
РНБО залучила міжнародних фахівців для блокування мобільного застосунку ВКонтакте - Фото
Фото: depositphotos.com

Фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) взаємодіє з міжнародними фахівцями для блокування роботи мобільного застосунку "ВКонтакте". Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на офіційну відповідь Ради, отриману агентством за журналістським запитом.

"Доступність мобільного застосунку "ВКонтакте" в Україні стала можливою не через припинення санкцій, а через зміну проксі-серверів, що дозволило обійти блокування провайдерів", йдеться в повідомленні.

За словами заступника секретаря РНБО Сергія Демедюка, активізація роботи російських соцмереж напередодні місцевих виборів в Україні несе загрозу національній безпеці.

Демедюк також вважає, що російські спецслужби використовують соцмережу "ВКонтакте" для збору інформації про українських громадян.

  • В травні 2017 року указом президента Петра Порошенка на території України були заблоковані російські соцмережі та сервіси, такі як "ВКонтакте", "Яндекс", "Одноклассники" і "mail.ru".
  • 12 вересня розробники "ВКонтакте" повідомили, що мобільний застосунок доступний для скачування українським користувачам без використання VPN. Журналістам деяких видань вдалося завантажити застосунок без будь-яких труднощів.
  • 15 вересня РНБО заявила, що активізація роботи забороненого в Україні мобільного застосунку "ВКонтакте" має на меті збір російськими спецслужбами даних про громадян України.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net тут тільки те, про що ви не можете не знати

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини