RU

Ринок NFT виявився бульбашкою і лопнув. Продаж за місяць впав на 90% – дослідження

04.06.2021, 13:54
Ринок NFT виявився бульбашкою і лопнув. Продаж за місяць впав на 90% – дослідження - Фото
Фото:depositphotos.com

Обсяг угод на NFT ринку скоротився на 90% за період початку травня-червня, і продаж в кожній окремій категорії майже повністю припинився. Про це йдеться в дослідженні Protos.

Пік продажу на ринку припав на 3 травня, коли за один день було продано NFT на $102 млн доларів. З цієї суми $100 млн припало на частку крипто-колекційних NFT. Всього за сім днів до піку було укладено угод на $170 млн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Але вже в період з 26 травня по 2 червня було продано NFT тільки на $19,4 млн (з них крипто-колекційних NFT на $9,2 млн). Падіння обсягу продажу склало 90% порівняно з піковим тижнем.

Кількість активних гаманців NFT також впала на 70%: з більш ніж 12 000 на піку кожної категорії NFT до 3900 станом на 2 червня.

Автори дослідження відзначають, що бульбашка NFT проіснувала всього чотири місяці – і вона лопнула приблизно відразу після досягнення свого піку в травні.

NFT або невзаємозамінні токени –  це криптографічний токен, який підтверджує справжність предмета цифрового мистецтва і право власності на нього, будь то зображення, текст, відео, аудіо або що-небудь інше. Хоча, як зазначав  Insider, покупець буде володіти тільки токеном на блокчейні, але не може ніяк контролювати права на дистрибуцію токенізованого об'єкта мистецтва і не володіє самим контентом, тільки токеном. Наприклад, це може бути картинка формату JPEG, копій якої в інтернеті можуть бути сотні. Але автор може прив'язати цю картинку до токену на блокчейні, який є розподіленим реєстром даних. І після покупки в цьому реєстрі ім'я (або псевдонім) покупця буде закріплено за відповідним токеном.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини