RU

Ринок на $300-400 млрд. Вперше на смартфон вдалося передати SMS із супутника

20.03.2020, 11:10
Ринок на $300-400 млрд. Вперше на смартфон вдалося передати SMS із супутника - Фото
Фото: unsplash.com

Аерокосмічний стартап Lynk заявив, що вперше на звичайний смартфон вдалося передати SMS безпосередньо з супутника. Ця технологія дозволяє створити глобальну супутникову мобільну мережу, що дозволяє забезпечити зв'язок у віддалених куточках планети. Користувачі при цьому зможуть використовувати стандартні смартфони, повідомляє Lynk.

Тестування проводилося на Фолклендських островах, де тестовий Android-смартфон отримав із супутника повідомлення з текстом This is a test. Але перші три букви були обрізані:

Щоб звичайний смартфон вважав супутник Lynk базовою станцією мобільного зв'язку і підключався до неї, було розроблене спеціальне програмне забезпечення. Воно встановлюється на супутник. Смартфон автоматично перемикається на космічний зв'язок як тільки виходить із зони дії наземних мобільних мереж.

Супутники Lynk важать близько 25 кг і обертаються на орбіті 500 км. Компанія планує розгорнути комерційний сервіс 4G через рік. Для цього на орбіту необхідно вивести ще кілька сотень апаратів.

У партнерстві з 30 мобільними операторами планується забезпечити глобальним зв'язком 5,2 мобільних телефонів. Ринок послуг такого зв'язку оцінюється в $300-400 млрд.

Сьогодні, щоб скористатися супутниковим зв'язком, необхідно використовувати спеціальний супутниковий телефон. Також можна купити додатковий аксесуар, який буде служити посередником між звичайним телефоном і супутником.

Читайте російською: Рынок на $300-400 млрд. Впервые на смартфон удалось передать SMS со спутника

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини