RU

Рідкісний тромбоз може бути у одного зі 100 000 тих, хто отримали дозу AstraZeneca – EMA

23.04.2021, 20:07
Рідкісний тромбоз може бути у одного зі 100 000 тих, хто отримали дозу AstraZeneca – EMA - Фото
Вакцина AstraZeneca (Фото: Remko de Waal/ЕРА)
доповнено

Переваги вакцини від COVID-19 компанії AstraZeneca домінують над ризиками для дорослих усіх вікових груп; однак після вакцинації спостерігалися поодинокі випадки утворення тромбів із низьким вмістом тромбоцитів. Про це йдеться на сайті Європейського агентства лікарських засоби (EMA).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У зв'язку з цим комітет EMA з ліків для людини (CHMP) додатково проаналізував наявні дані, щоб оцінити ризик цих дуже рідкісних тромбів у контексті переваг вакцини для різних вікових груп.

Як зазначається, найбільш часті побічні ефекти від цієї вакцини – зазвичай легкі або помірні і проходять за кілька днів.

Найбільш серйозні побічні ефекти – це дуже рідкісні випадки незвичайних тромбів із низьким вмістом тромбоцитів, які, за оцінками, виникають у одної зі 100 000 вакцинованих людей.

Що стосується ризиків після введення другої дози вакцини AstraZeneca (Vaxzevria), то в комітеті EMA поки не готові їх оцінити. У науковців немає достатньої інформації і часу спостереження, щоб визначити, чи буде ризик утворення тромбів із низьким вмістом тромбоцитів після другої дози відрізнятися від ризику після першої дози.

ДОПОВНЕНО О 19:55

За даними британського регулятора, на 14 квітня у Великій Британії – 168 таких випадків (93 жінки і 75 чоловіків, від 18 до 93 років) на 21 200 000 введених доз. 32 випадки з них – смертельні (19%). Лише 1 випадок із цих 168 спостерігався після другої дози. Церебральний тромбоз – у 77 випадках (середній вік 47 років), 91 випадок – тромбоз в інших органах (середній вік 55 років). Тобто, частота – один випадок на 127 000 доз. У середньому 1 із 663 000 вакцинованих помер через цей стан.

"На цей час немає даних для зміни поточних рекомендацій або їх кількість обмежена", – йдеться в звіті EMA.

Читайте також: Науковці оцінили імунні відповіді після однієї дози вакцини CoviShield – дослідження

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини